Събота, 06 Април 2019 21:49
Марица печели пета поредна титла в НВЛ-жени
Марица печели пета поредна титла в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) спечели пета поредна титла в НВЛ след като победи в третата решителна битка за титлата Левски (София) с 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:15) в зала “Сиконко“ в София. Така с общ резултат 3-0 победи шампионките спечелиха финалната серията и триумфираха със златото. Маричанки записаха 78-а поредна победата в НВЛ и вече над 3 години са без загуба в първенството. Волейболистките на Иван Петков завършиха този сезон с едва два загубени гейма.

В първия гейм шампионките нямаха проблеми и след успешна блокада на Нася Димитрова затвориха гейма с 25:15. По-равностойно започна втората част, в която Левски успя да поведе за първи път в двубоя и направи аванс от три точки при 14:11. Марица успя да изравни резултата след 19:19 и блок на Алекзандра Холстън. Домакините успяха да спечелят гейма с 25:21, като това беше вторият гейм, който шампионките губят през този сезон и първи в плейофите. Третият гейм вървеше основно с две точки аванс за Жълто-сините, но маричанки успяха да направя серия от пет поредни точки от 20:18 и след контра на Алекзандра Холстън геймът беше спечелен с 25:18 и пловдивчанки поведоха с 2:1 гейма. В четвъртия гейм Марица нямаше проблеми и затвори категорично мача, с 25:15 след успешна атака на Нася Димитрова и спечели пета поредна титла в Националната волейболна лига.

Реализатор за победата на Марица бе Александра Холстън със 17 точки. Нася Димитрова добави 12, а Александра Миланова 11. За Левски най-резултатна бе Моника Кръстева със 17 точки.