Сряда, 13 Март 2019 19:08
Раковски надигра ЦСКА с 3:1 гейма, в първия мач между двата тима от 1/4.финалните плейофи в НВЛ-жени

Волейболистките на Раковски (Димитровград) надиграха като домакини ЦСКА с 3:1 ( 20:25, 25:17, 25:21, 25:13) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в женското първенство на България.

Така димитровградчанки, водени от Габриела Айшинова тръгнаха с успех в най-интересния сблъсък от тази фаза на НВЛ-жени, който се игра в зала „Младост“ в Димитровград. Вторият мач от плейофите, в които се играе до два успеха от три мача е на 16 март (събота) в зала „Васил Симов“ в София, от 17:00 часа.

В другите срещи от 1/4-финалите на първенството изненади нямаше.

Шампионките от Марица (Пловдив) тръгнаха с безроблемна победа при защитата на титлата си, като надиграха Перун (Варна) с 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) в зала „Колодрума“ в Пловдив. Вторият мач между двата тима е на 14 март, от 18:00 ч, отново в „Колодрума“.

Maritza-Perun-1

Отборът на Левски също нямаше проблем срещу Казанлък, като надигра съперника с 3:0 (25:7, 25:13, 25:19) в първия мач помежду им в столичната зала „Сиконко“. Втората среща е на 14 март, отново в същата зала, от 16:00 часа.

Тимът на Берое (Стара Загора) също се поздрави с успех, като се наложи над Славия с 3:0 (25:13, 25:7, 25:18) в мач, който се игра в казанлъшката зала „Багира“. Реваншът е на 14 март в старозагорската зала „Иван Вазов“ от 14:00 часа.