Събота, 02 Март 2019 10:48
ЦСКА нанесе четвърто поражение на Берое, Марица с 13 пореден успех

Волейболистките на ЦСКА след като се наложихакато домакини над Берое (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) в двубой от 13-и кръг на шампионата, който се игра в столичната зала "Васил Симов". Така "червените" взеха нанесоха трето поражение на съперничките и взеха реванш от старозагорки за поражението с 0:3 гейма през първия полусезон.

В първата част беройки водеха с 20:16, след което армейките направиха обрат и наложиха волята си в решителните минути, като поведоха с 1:0 гейма. В следващия гейм ЦСКА доминираше изцяло и увеличи аванса си на 2:0. В третата част имаше интрига до средата, след което отново домакините взеха инициативата. Така "армейките" записаха чист успех след 72 минути.

Най-резултатна бе Йоана Николова с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 11 добави Дарина Куманова (2 аса). За Берое Ваня Върбанова приключи с 10 точки (1 блокада).

В другия мач от кръга Марица (Пловдив) продължава безпогрешния си ход като победи Перун (Варна) с 3:0 (25:8, 25:8, 25:6) при гостуването си в залата на Първа езикова гимназия в морската столица. Шампионките записаха 70-та поредна победа с този успех и оглавяват класирането в настоящия шампионат, само с един загубен гейм.

n-108780

В другия мач от кръга Левски спечели гостуването си в Казанлък с 3:0 (25:18, 25:12, 25:20)С това „сините“ отбелязаха девета победа в шампионата, като с четири загуби и 26 точки продължават да заемат трета позиция във временното класиране. Казанлък записа десета загуба, като с три победи и 11 точки заема седмо място в таблицата.