Неделя, 28 Май 2017 15:05
Волейболистките на Левски спечелиха шампионската титла за прекадетки

Отборът на Левски (София) спечели шампионската титла по волейбол на България за прекадетки (момичета до 15 години) за сезон 2016/2017. Във финалния двубой от Държавните финали, които се проведоха в столичната зала „Васил Симов“ представителките на „сините“ победиха категорично Бдин Вида (Видин) с 3:0 (25:23, 25:11, 25:21).

Така волейболистките на Левски не само триумфираха със златото при 15-годишните, но и го направиха без нито един загубен гейм, като доминираха над всички на съперници във финалния турнир.

Волейболистките на Бдин Вида пък завършиха в надпреварата със сребърните медали.

В спора за трето място Спартак (Варна) победи Казанлък с 3:0 гейма и завърши с бронзовите отличия, а Розите оформиха финалната четворка.

Състав на шампионките от Левски: Мария Йорданов, Борислава Личева, Никол Тонева, Айля Сашева, Йоана Атанасова, Стефани Македонска, Галина Карабашева, Александра Колева, Стефани Трифонова, Ася Топалова, Никол Пейчинова, Биби Величкова.