Понеделник, 27 Февруари 2017 11:50
Волейболистките на "Левски" завършиха като първенец в регион "Витоша" за прекадетки
Волейболистките на "Левски" спечелиха софийското градско първенство за прекадетки (момичета до 15 години), което е част от държавния шампионат. Представителките на "сините" завършиха като първенци в регион "Витоша", без нито една загуба.

През втория полусезон софийското първенството, в което има осем отбора, бе проведено по формата на турнири, като първите четири тима от класирането след есенния дял бяха в група А, а вторите четири състави в група В. Тимовете играха всеки срещу всеки, в два турнира, които се проведоха в зала "Христо Ботев".След изиграните в турнирите спечелените точки се прибавиха към есенния дял и се направи общо класиране.

443520170226184317

Във вечното дерби Левски надигра ЦСКА два пъти с по 3:0, в двата турнира от група А в зала "Христо Ботев"

В двата турнира турнирите младите левскарки отбелязаха шест победи от шест мача и приключиха с актив от 17 точки. Второ място в класирането в група А след двата турнира заема ЦСКА с 4 победи, 2 загуби и 11 точки. На трета позиция в групата се нареди отбора на "Звезди 94", с 1 победа, 5 загуби и 4 точки. Четвърти останаха представителките на ЦПВК с 1 победа, пет загуби и 3 точки.

Класиране в група А след двата турнира

1. Левски - 17 т
2. ЦСКА - 11 т
3. Звезди 94 - 5 т
4. ЦПВК - 3 т.

288620170226185249

"Сините" надиграха ЦПВК с 3:0 в последния си мач от турнира.

В другата група В се получи възходяща линия на представителките на ВА "Стойчев-Казийски", които отбелязаха шест победи от шест мача в двата турнира и завършиха като първенец в потока с 16 точки. Поради слабите резултати от пъвия полусезон обаче, подтигнатите победи не бяха достатъчни в борбата за квалификации за зони и те останаха на шесто място в крайното класиране на регион "Витоша". На второ място в група В след двата турнира се класираха волейболистките на Славия с 13 точки, като те заемат пето място в крайното класиране след двата сезона на регион Витоша.