Вторник, 25 Октомври 2016 13:25
Кметът на Видин Огнян Ценков награди призьорките в турнира
Кметът на Видин Огнян Цветков  награди призьорките във турнир по волейбол за девойки, родени 2000/2001 година, който се проведе по случай духовния празник на града - Димитровден.

В двубоите на 22 и 23 октомври в спортна зала "Фестивална" се включиха 4 отбора: Централен полицейски волейболен клуб – София, ВК "Спартак" – Плевен, ВК "Чавдар 1932" – Бяла Слатина и ВК "Бдин Вида" – Видин.

На финал в оспорвана битка влязоха състезателките от Видин и София, като представителките на Централния полицейски клуб взеха превес и спечелиха състезанието с 3:1 гейма.

20161023 183436 resized

Волейболистките на ЦПВК спечелиха турнира във Видин

Домакините от Бдин Вида се наредиха на второ място. На трета позиция завършиха волейболистките от "Спартак" (Плевен).

Градоначалникът Огнян Ценков приветства участниците в турнира и изрази удовлетворението си от доброто представяне на финала. "Радвам се, че показахте такъв спортен хъс. Всички ние – представителите на местната власт, треньорите, учителите и родителите ще направим всичко възможно, за да ви осигурим условия да се развивате в бъдеще, да спортувате, да
възпитавате у себе си воля за победа и се изграждате като личности" – каза Ценков.

Победителите получиха купи и медали, а за всички състезателки имаше грамоти. Община Видин бе осигурила и две торти.