Понеделник, 15 Февруари 2016 18:30
Волейболистките на ЦСКА надиграха Марица с 3:2

Изключителна равностойност се получава в първа група от държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст (до 19 г.). Потокът обхваща софийските клубове  и "Марица" (Пловдив), като ситуацията става все по-интересна и напрегната.Три отбора в челото са с еднакъв актив от по 19 точки, като съотношението победи-загуби играе основна роля за подредбата във временното касиране, а интригата за директно място на финалите остава до край.

В дербито на десетия кръг между отборите на ЦСКА и "Марица", което се изигра в зала "Васил Симов", младите волейболистки на "червените" завоюваха много важна победа с 3:2 (9:25, 25:21, 25:15, 26:28, 15:13) в оспорван и динамичен мач.

След един първи гейм, в който пловдивчанки показаха пълна доминация, последва коренна промяна за "армейките". Домакините направиха пълен обрат до 2:1, за да се стигне до крайно любопитния четвърти гейм. В него Марица поведе с 8:3, но това не бе достатъчно и краят на гейма бе доста напрегнат.

В крайна сметка младите "маричанки" устояха на натиска на домакините и след 28:26 вкараха двубоя в тайбрек. Решителната част бе достоен завършек на мача, като в крайна сметка младите състезателки на ЦСКА записаха важен успех.

Не по-малко драматичен бе и двубоят в зала „Панайот Пондалов“, където волейболистките на  "Славия" домакинстваха на "Звезди 94". Белите измъкнаха след много усилия крайния успех с 3:2 (17:25, 25:21, 13:25, 25:17, 16:14) след близо двучасова борба.

Единствено тимът на "Локомотив 1929" (София) постигна чиста победа при гостуването си на" Хектор" в залата на НПМГ, като надигра съперника с 3:0 гейма.

Така във временното класиране водач е "Слави"я със седем победи, две загуби и 19 точки. Втори е тимът на "Левски" с шест победи, две загуби и 19 точки. Трети са представителките на  "Марица" с шест победи, три загуби и 19 точки.