Четвъртък, 30 Юни 2022 23:26
Китай прегази Полша в София, сразената от България Доминиканска република изненада Тайланд
Снимки: БФВ/startphoto.bg

Бразилия потренира с лесно 3:0 над Южна Корея за мача с "лъвиците"

Китай изравниха рекорда за най-голяма разлика в гейм в историята на женската волейболна Лига на нациите. В столичната „Арена Армеец“ азиатките прегазиха Полша с 3:0 (25:8, 25:23, 25:20) и направиха сериозна крачка към класиране за финалите на турнира. С 15 точки Инин Ли бе най-резултатна за китайките. А разликата от 17 точки в първия гейм се получи за четвърти път от създаването на надпреварата, като любопитното е, че два от случаите са на българска земя. Другият бе през 2019 г. в Русе, когато САЩ победиха Белгия във втория гейм с 25:8.

vqtmysx1zyrjewqwxtz0

Южна Корея загуби от Бразилия с 0:3 (25:17, 25:19, 25:13) и гарантира, че ще завърши турнира на последно място. Корейките са без точка този сезон, като геймовото им съотношение е 1:30. Но заради статута си не за са заплашени от изпадане и догодина ще бъдат част от Лигата на нациите.

e9m37gyx14dilmt3jpgh

А борбата за оставане се завърза здраво и неприятно за вече спечелилите три победи български националки. Това стана след изненадващата победа на Доминиканската република над Тайланд с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:21). Доминиканките събраха 12 точки и изпревариха Полша, с които играят в събота. Тайланд остават осми с 15, но при оставащи срещи с Бразилия и Италия шансовете им за място във финалите са миниатюрни.

cnrx72vlu89finvpc6ug 1

В петък от 20 часа в "Арена Армеец" България излиза за втория си мач на родна земя - срещу финалиста от последните две издания на Волейболната лига на нациите при жените и сребърен медалист от Олимпийските игри в Токио - Бразилия. В събота момичетата на Лоренцо Мичели посрещат актуалните европейски шампионки от Италия. В неделя България се изправя срещу Полша. Всички български мачове са от 20 часа. В първата среща на "лъвиците" в София те прегазиха Доминиканската република с 3:0.