(0 гласа)
А. Петров след загубата от Германия: Направихме твърде много грешки
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Българският национален отбор за младежи загуби от Германия с 0:3 (19:25, 23:25, 26:28) първия си мач от квалификацията за Световно първенство. Младите „лъвове“ бяха близо до спечелването на третия гейм, но немците показаха здрави нерви и затвориха срещата след точно час и 24 минути игра. В другия мач от нашата група „F“ домакините от Холандия победиха Хърватия с 3:2 (25:15, 25:18, 22:25, 15:25, 15:12). Така след първия ден състезателите на треньора Атанас Петров заемат последното 4 място. Лидер е Германия с 3 точки, пред Холандия с 2 и Хърватия с 1.

„Пристигнахме в Холандия с оптимизъм, но днес не играхме на върха на нашите възможности. Направихме твърде много грешки, особено на посрещане. Също така трябва да поздравя отбора на Германия, който игра много бързо и почти не допусна грешки“, заяви старши треньорът на младежите Атанас Петров след края на мача.

Утре от 16:00 часа б.в. нашите момчета излизат срещу домакините във втория си мач от квалификацията в Цволе.

Прочетена 337 пъти Последно променена в Петък, 09 Януари 2015 23:54