Четвъртък, 26 Ноември 2020 22:39
Марица взе гейм на световния гранд Вакъфбанк в Шампионската лига
Снимка: cev.lu

Марица (Пловдив) взе гейм на световния гранд Вакъфбанк (Истанбул), но в крайна сметка загуби от съперника с 1:3 (9:25, 10:25 25:23, 16:25) в последната среща от домакинския си турнир в Група C на Шампионската лига, който се игра в зала „Колодрума“.

Туркините влязоха в мача с пълната си мощ и не оставиха никакви шансове на българския тим в първия гейм, като го спечелиха с разгромна разлика 25:9. Без каквото и да е намерение да забавят темпото, момичетата на Джовани Гуидети започнаха втората част със седем поредни точки 7:0. С цели шест аса в гейма те си помогнаха за още един категоричен резултат – 25:10.

Марица показа възможности и зъби в третата част. След два неуспешни гейма, пловдивчанки излязоха освободени, засилиха сервиса и изненадаха съперничките. Нашите момичета диктуваха играта почти през цялото време. Въпреки всички усилия на турския гранд, който изравняваше резултата на няколко пъти, волейболистките на Лазар Лазаров устояха героично на всички атаки. Страхотна и сърцата игра показа Мирослава Паскова, която бе в основата на успеха в третата част, който върна в играта нейните съотборнички.

200725 KBON9590

За съжаление, възходът на жълто-сините беше само дотук. ВакъфБанк пое пълен контрол върху четвъртата част и спокойно стигна до победата с 25:16.

Реализатор на срещата стана Исабел Хаак с 21 точки за победителките, а за най-полезен играч на мача (MVP) бе обявена разпределителката Мая Огньенович. Най-резултатна за Марица бе Мира Паскова с 18 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.

203354 KBON0564

В късния мач, във втория ден на турнира в "Колодрума", отборът на  Вакъфбанк разгроми АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:18), а в първата среща от днешната програма същото сториха и момичетата от полския ЛКС Комерскон (Лодз), побеждавайки френския тим с 3:0 (25:20, 25:23, 25:20). Така, преди втория турнир в групата през февруари в Лудж Спорт Арена в Лодз, непобеденият ВакъфБанк е убедителен водач в класирането. Следват ЛКС с две победи, Мюлуз с еднин успех и Марица, без победа, но с 1 спечелена точка..