Вторник, 24 Ноември 2020 21:36
Монтана с престижна победа над румънския шампион Аркада
Снимка: cev.lu

Монтана записа престижна победа във втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ (CEV Cup). Волейболистите, водени от Даниел Пеев, надиграха като домакини румънския шампион Аркада (Галац) с 3:2 (25:18, 16:25, 25:20, 21:25, 15:9) в реванш от 1/16-финалите, който се игра в зала "Младост".

Въпреки страхотния успех монтанчани отпадат от по-нататъшно участие. В първия двубой българите отстъпиха с 0:3. Така на Аркада бяха нужни само два гейма, за да продължи напред към 1/8-финалите. Румънците ги реализираха.

Монтана поведе с 2:1 след като допусна „пробив“ , бе ясно че губи. При чиста победа мачът отиваше в „Златен гейм“. В четвъртата част Аркада отново взе инициативата, показа по-голяма класа и спечели, за да се стигне до тайбрек. В петия гейм играта бе точка за точка до 7:7. След това монтанчани успяха да се откъснат благодарение на силния си начален удар и поведоха с 11:7. До края те запазиха водачеството и спечелиха победата.

Най-резултатен бе Максим Сапожков с 25 точки (1 ас, 2 блокади), с 15 точки се разписа Радослав Попов (4 аса, 1 блокада). Топреализатор стана Нийлс Клапвийк с 28 точки (3 аса, 1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.

Аркада ще играе на турнир в Русия за следващата фаза. Румънският шампион ще срещне нидерландския Амисофт Ликъргъс (Грьонинген) в единия мач от 1/8-финалите на 16 декември в Москва.