Неделя, 07 Юли 2019 00:11
Девойките на България U16 четвърти на Балканиадата в Сърбия

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 16 години завърши на четвъртото място на Балканиадата в Сърбия. Момичетата на Теодора Бечева отстъпиха на Румъния с 0:3 (9:25, 9:25, 16:25) в двубоя за трето място, изигран във Врънячка Баня.

С това румънките спечелиха бронзовите медали в турнира, а родните представителки оформиха финалната четворка в крайното класиране.

Най-полезна за българския тим бе Виктория Коева с 8 точки (1 ас). За волейболистките от северната ни съседка Ана Мария Кристеа бе над всички с 11 точки (3 аса, 2 блокади), с 10 се разписа Елена Янчу (1 ас, 3 блокади).

Балкански шампион стана тимът на Турция, който на финала надигра след оспорвана петгеймова битка домакина Сърбия с 3:2 гейма (22:25, 17:25, 25:8, 25:22, 15:12). Така представителките на Южната ни съседка завършиха със златните медали и титлата, а сръбкините останаха със сребърните отличия.