Неделя, 17 Юни 2018 17:52
Франция приключи участието си на турнира от Волейболната лига на нациите във Варна с три победи от също толкова срещи!

Франция приключи участието си на турнира от Волейболната лига на нациите във Варна с три победи от също толкова срещи! В последния си двубой „Петлите“ надиграха Канада с 3-2 (25-19, 22-25, 25-22, 24-26, 16-14) в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта.

Французите изоставаха с 5-8 в заключителния тайбрек, но успяха да направят обрат и да се поздравят с общо 10-и успех в надпреварата. В класирането европейските шампиони от 2015 заемат еднолично първото място.

За северноамериканците загубата е шеста в Лигата и отдалечи значително тима от класиране за финалите в Лил.